Kral Forumrel="publisher"

  1506 to 1532 patch manuel update

  Paylaş
  avatar
  uÄŸur
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 2372
  Karizma Puanı : 7113
  Kayıt tarihi : 02/04/10

  1506 to 1532 patch manuel update

  Mesaj tarafından uÄŸur Bir Perş. Mayıs 13, 2010 1:23 pm

  Her yeni kurulum yaptığınızda launcher'in update emesini beklemek sıkıcı bir iştir. Ayrıca pek çok kere hata verip güncellemeyi imkansız hale getirir.
  Bu başlıkta size oyunu manual update etmeyi ve yamaları arşivlemeyi anlatacağım.

  Öncelikle Oyunun orjinal yama indirme adresine giriyoruz.  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  Sayfayı açınca aşağıdaki görüntü ekrana gelecek.
  Oradaki mavi yazılar her bir patch versiyonunun linki. Solundaki yazılar eklenme tarihi ve dosya boyutu gibi ayrıntıları gösteriyor.

  Her bir yamanın linkine tek tek sağ tıklayıp ''hedefi farklı kaydet'' sekmesine tıklıyoruz ve yamanın inmesini bekliyoruz. Yamaları yukarıdan başlayıp aşağı doğru sırayla indiriyoruz.  Yamaların tümünü indirdikten sonra boş bir klasör oluşturup zip dosyalarının hepsini klasöre çıkartıyoruz.
  Çıkartırken aynı adda olan dosyalarda üzerine yazma uyarısı gelecektir. Hepsine evet diyoruz.

  Dikkat: Burada yamaları küçükten büyüğe sırayla aynı klasöre çıkartmalısınız. İlk olarak ilk çıkan 1506 yamasını çıkartıp sonra 1507, sonra 1508 diye gidip en sona en son gelen yamayı çıkartıyoruz. (en son yama 1527 versiyondur. İleride yenisi eklenecektir.)

  Hepsini klasöre çıkarttıktan sonra klasörün içine girip tümünü kopyalıyoruz ve oyunun ana klasörüne (Orjinal konum ''C:\Program Files\Knıght Online'' olacak. ) yapıştırıyoruz. ''Tümüne evet'' deyip kopyalamanın bitmesini bekliyoruz.  Son olarak oyunun ana klasöründeki option.exe dosyasını tıklıyoruz.

  Açılan kutucukta sağ üstteki versiyon numarasını değiştirip en son yüklediğimiz yamanın versiyonunu giriyoruz. Ardından hemen altındaki ''contens of the update'' tuşuna tıklıyoruz. ''Ok'' deyip çıkıyoruz.
  Hepsi bu kadar. Artık oyun güncellenmiş vaziyette oynanabilir durumdadır.


  Yamaları çıkarttığınız klasöre son eklediğiniz yamanın adını verip yedekleyin. Daha sonra yeni yama eklendiğinde onu kendiniz indirip içine ekleyin. Böylece oyunu yeniden kurarsanız kolayca update edip oyuna başlayabilirsiniz.  Bu şekilde güncellemenin normal yolla olandan farkı yok. Sorun vereceğini sanmıyorum.

  Not: Fast loading yaması sabit bir yamadır. Oyunun yükleme hızını arttırır. İçindeki dosyaların başka yamalarda eşi yok. Yamaları arşivlerken Onun sırası önemli olmuyor.

  Eğer tek tek yamaları indirmeyi göze almazsanız ben sizin için şu anda yayınlanan tüm yamaları arşivleyip koydum.


  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Dip not: Eğer belli bir güncellemeye kadar oto update yapıp birinde takıldıysa yine options ayarlarına girin. Gösterdiğim versiyon başarılı update yapılmış versiyonu gösterir. Sadece ondan sonraki updateleri elle yaparak güncelleştirebilirsiniz.

  Siz isteyin ben Upload edeyim.Tıkla

   Forum Saati Perş. Tem. 19, 2018 9:28 am