Kral Forumrel="publisher"

  Talia Skin Nasıl Yapılır ? Gir Öğren.

  Paylaş
  avatar
  uÄŸur
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 2372
  Karizma Puanı : 7113
  Kayıt tarihi : 02/04/10

  Talia Skin Nasıl Yapılır ? Gir Öğren.

  Mesaj tarafından uÄŸur Bir C.tesi Mayıs 15, 2010 7:56 am

  TALİA SKİN NASIL YAPILIR.
  talia skin için gereken şeyler
  1 adet PAULDRON OF DESTRUCTİON
  5 TALİSMAN OF TALİA
  1 kristal
  500k para
  burada pauldron of destructionun yapılışı biraz karmaşık olabilir açıklayayım.
  TALİSMAN OF DESTRUCTİON NASIL YAPILIR
  1. Önce gidip goblin kasabası girişindeki "HELL HOUND" denilen köpekleri kesiyorsunuz.(en az lvl 45 olmalısınız yoksa zor kesersiniz.mageler için bu oran daha yüksek.) o köpeklerin içinden sarı bir TALİSMAN çıkacak ismi TALİSMAN OF DESTRUCTİON. ondan 7 tane topluyorsunuz.
  2. Sonra moradona gidiyorsunuz Bulcan kesiyorsunuz. 15 tane İRON BAR bulana kadar kesiyorsunuz.
  3. üzerinize 500k alıyorsunuz. iron barlar ve talisman of destructionları da alıyoarsunuz.
  3. sonra proconsula gidiyorsunuz. seçeneklerden DESTRUCTİON ARMOR var orada PAULDRON OF DESTRUCTION yapıyorsunuz ( digerlerinden talia olmaz yaparsanız elinizde patlar) . bu armor tüm klaslarda yapılabilir. en önemli özellligi SHELL+7 den bile daha fazla defansı olmasıdır. ancak tamir edilemez DURABİLİTY si 10.000 dir. bunu isterseniz giyip giyip durabilitesini sıfırladıktan sonra isterseniz hiç giymeden talia skin yapımında kullanabilirsiniz. neyse destruction armoru edindik diyelim. geldik diğer aşamayaa
  TALİSMAN OF TALİA NASIL ÇIKARILIR.
  Eslant kapısının yanında HAUNGA WARRİOR denen yaratıklar var.(en az lvl 50 olmalısınız, yoksa zor kesersiniz. mageler için oran en az 55 lvl) onlardan öldürün içlerinden mavi renkte TALİSMAN OF TALİA çıkacak. o talialdardan 5 tane denkleyin. şimdi elimizde 5 talisman of talia, 1 armor of destruction olmalı. moradona veya lufere gidin 1 tane kristal alın,
  üzerinizde tam olarak şunlar olmalı:
  1 adet PAULDRON OF DESTRUCTİON
  5 TALİSMAN OF TALİA
  1 kristal
  500k para
  proconsule gidin ve talia skin seçeneğine tıklayınca ırkınızla ilgili talia skini seçin ŞİMDİ İŞİN HEYECANI BURADA. ACABA HANGİSİ GELDİ ???? ne önemi var demeyin şunlardan biri gelebilir
  FLAME,GLACİER,LİGTNİNG, +200 BONUSLU
  AX,CLUB,SWORD,SPEAR,ARROW, DAGGER +50 RESİST BONUSLU
  NOT : Tüm talia ların defansı shell +7 ayarındadır. ancak durabilitesi ( dayanıklılığı ) 5000 dir. ve hiçbiri tamir edilemez.  TALİA FLAME :Flameye +200 resist verir. Gelen flame damagesini neredeyse yüzde 70 azaltır. En değerli 2. talia skindir. eğer bu çıktıysa çok sevinin çünkü colony zonedeki magelerin yüzde 90 ı flame dir. bu yüzden bu talia skin çok pahalıdır. bu itemi, ATROSS, ATTİLA, FLAME ROCK, VOLCANİC ROCK, BURNİNG SKELETİON gibi flame damage vuran yaratıklara karşı takabilirsiniz. Satışı çok kolaydır. fiyatı ortalama olarak chitin+5 değerindedir.

  TALIA GLACİER : Glacier +200 resist verir. Gelen glacier damagesini neredeyse yüzde 70 azaltır. cz de pek buzcu mage olmadığından pek işe yaramaz. AMA PELERİN BOSSUNUN VURUŞU GLACİER OLDUĞUNDAN ONA KARŞI ÇOK KULLANIŞLIDIR. AYRICA RUNARDAKİ CENTAURLARA KARŞI DA ÇOK KULLANIŞLIDIR. ekonomik değeri çok değildir.

  TALİA LİGHTNİNG: Lightninge+200 resist verir. Gelen lightnin damagesini neredeyse yüzde 70 azaltır. en yararlı olduğu yer APOSLARDA ve DERULARDADIR. apos keserken kullanırsanız çok rahat edersiniz. ben okçumla bunu giyince aposlara tek dalıyorum luferde hiçbişey olmuyor. Ayrıca DERU FOUNDER e karşı da kullanışlıdır. bir de cz de sağlam mageler bazen kendine güvenip pvp ye girince lr skili kullanırlar, bu skile karşı pvp yaparken kullanılabilir. ekonomik değeri çok değildir.

  TALİA DAGGER: En değerli talia skindir. Eğer bu denk geldiyse bi oleeyyyy deyin çünkü çok sağlam para eder. en az chitin +6 değerindedir fiyatı piyasadan chitin+6 veya complete+6 fiyatlarına bakarak minimum bu fiyattan koyarsanız rahat satılır. ama ben bir defasında chitin +7 fiyatına sattıydım. zenginlerin napacağı belli olmuyor. neden mi bu kadar değerli. çünkü daggera +50 resist verir. bunu giyince assasinlerin vurduğu spikeler yalan olur. ortalama yüzde 40-50 daha az *ürür vurdukları. bir de dd+25 helmet takarsanız isterse NYCHRİS ,veya ANGELUS gelsin bi şey yapamaz size. yalnız DİKKAT bazı usta asasinler üzerinizde bunu görünce ACİD POTİON atiyorlar ve o güzelim talia anında sıfır durabiliteye iniyor. o yüzden dikkat edin. sadece pvp ye girmeden hemen önce takının çok değerlidir.

  TALİA SPEAR : RAPTOR, GLAVE,BARDİSH, gibi spear klası tüm itemlere +50 resist verir. Talia dagger ve flameden sonra en değerli 3. taliadır. WARRİORLARLA PVP YAPARKEN kullanırsıınz. damagesinii yüzde 40-50 azaltır. ayrıca LAMİA TÜRÜ TÜM YARATIKLARA KARŞI RESİST VERİR. SNAKE QUEEN DE DAHİL.

  TALİA SWORD: Tüm iskelet türü yaratıklar ve ork türü yaratıkların çoğu sword taşıdığı için bunlara ve bosslarına karşı oldukça etkilidir. sworda+50 resist verir. özellikle cz de priestlere karşı pvp yapmadan önce bunu takarsanız çok sağlam olursunuz. priestin vurduğu yalan olur . pek para etmez.

  TALİA CLUB : Tokmak türünden silahlara +50 resist verir. Özellikle troller ve bosslarına karşı çok etkilidir. bir de hell breaker, smite hammer gibi item tutan priestlere karşı iyi resist verir. pek para etmez.

  TALİA AX :Ax+50 resist verir Haunga türü yaratıklara karşı etkili , pek para etmez. çünkü hem ax tutan warior sayısı az. hemde yaratık sayısı az. olanları da kesmek cazip değil. Fakat elinde giga olan bir warrior gıcığınıza gittiyse onla pvp ye girmeden bu itemi takın.çok işe yarar. CZ DE DM NİN YANINA GİTTİM ELİNDEKİ YARMAYA UZUN UZUN BAKTIM. BENCE OLSA OLSA AX CLASS TIR O SİLAH. O YÜZDEN TALİA AX DM DE ÇOK İŞE YARAR.

  TALİA ARROW:Okçuların vurduklarına +50 resist verir. En değersizidir. sırf defansı için kullanın gitsin. bazen magelere yarar veya okçularla pwp ye girmeden kullanılır.

  1 TALİA SKİN YAPMANIN ORTALAMA *İYETİ NEDİR ?
  BEN ARES FİYATLARINI SÖYLEYECEĞİM. SERVERA GÖRE DEĞİŞİR.
  7 TALİSMAN OF DESTRUCTİON : TANE 400K dan toplam 2.8m
  15 İRON BAR : TANE 100K dan toplam 1.5m
  1 CYRİSTAL : 1 M
  5 TALİSMAN OF TALİA : TANE 600K dan toplam 3m
  İTEM YAPMA PARASI : 500K+500K =1 m
  GENEL TOPLAM ORTALAMA= 9.5 - 10 M.
  ŞU AN ROGUE TALİA FİYATLARI ( KAÇ KATI OLDUĞUNU KIYASLAYIN )
  TALİA DAGGER : 125-175M
  TALİA FLAME : 75-100M
  TALİA SPEAR : 15-20 M
  DİĞERLERİ İSE *İYETİNİ BİLE KURTARAMAYABİLİYOR. BU YÜZDEN ARKADAŞLARA TAVSİYEM KULLANMAK İÇİN KIRMAYA GİTSİNLER.

  PEKİ DAGGER VEYA FLAME ÇIKARMAK İÇİN NE YAPMALI ???
  şu ana kadar edindigim tecrübeyle şunu söyleyebilirim. tamamen şansa bağlı. bunun da bir algoritması vardır ama henüz çözülmedi. elinizde 7 talia skinlik malzeme ile gidin. daggeri bulana kadar deneyin. daggeri bulunca bir daha denemeyin. ertesi gün bir daha deneyin. bana öyle çok çıkmıştı. en karlı olan talia skin, rogueninkilerdir.
  TALİA SKİNLERDEN NASIL EN ÜST DÜZEYDE YARARLANABİLİRİZ?
  Sizi bilmem ama benim çantamda sol tarafta 4 tanesi sürekli demirbaş gibi bulunur. Flame,Spear,Dagger,Sword. Mesela pvp de asasin gördüm çok sağlam. önce kaçar gibi yaparım o beni kovalar ezik sanar. Halbuki bu kaçma değildir. Talia daggeri takarım ve dd+25 helmeti takarım. birden geri bir dönerim. adam hemen dibime sokulur, spikeye abanır ama ne çare 211 falan *ürür. ondan sonra 5 li oku 2 defa yer yatar. Warrior görünce hemen kaçarım o ezik sanar kovalar talia spear ve +20 spear eldivenimi takarım geri döner dalarım. Priest görünce kaçarım beni kovalar talia sword takarım bana parazit atmasını beklerim atar atmaz cure yapar dalarım. Talia flameyi de mage sürüsünü görünce takarım. üzerine bir de MAGİC SHİELD büyüsü yapınca resistim 320 ye çıkar. Novalar falan, ancak berber gibi yanaklarımdaki tüyleri yakar.

  ARKADAŞLAR BU KONU İLE İLGİLİ BİLMEYENLERİ BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM. BİLENLER OLABİLİR. BENİM UNUTTUĞUMU DA EKLEYEBİLİRSİNİZ MEMNUN OLURUM. SAYGILAR.

  NOT : Soran arkadaşlara söylüyorum talia skin kesinlikle tamir edilemez

   Forum Saati Perş. Tem. 19, 2018 9:20 am