Kral Forumrel="publisher"

  Sanal Dünya - eRepublik

  Paylaş


  Karizma Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 01/01/70

  Sanal Dünya - eRepublik

  Mesaj tarafından  Bir Ptsi Nis. 26, 2010 5:48 pm

  eRepublik, çok oyunculu, web tabanlı siyaset oyunudur. Oyun, 2007'nin sonunda kullanıma sunuldu. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çeşitli ülkeler arasında yaşanan politik, ticari ilişkileri farklı bir boyutta simüle etmektedir. Oyunda ayrıca savaş modülü de bulunmaktadır. Oyunda başlangıçta sıradan bir işçiyken bir başbakan, general, holding sahibi, gazete yazarı veya milletvekili olabilirsiniz.
  İnternet üzerinde yeni bir dünya, erepublik'i sizlere tanıtmak istedim. Oyundaki işlevleri parça parça anlatarak aklınızda birşeyler oluşmasını sağlayacağım.

  Siyaset
  Gerçek dünyadakine benzer şekilde, oyunda da siyaset işlevleri mevcut. Seçimlere girebiliyorsunuz, milletvekili adayı olabiliyorsunuz. Siyasi partiler kurup hükümete talip olabilir, başbakan seçilebilirsiniz. Bakanlarınızı belirleyip ülkenizi kalkındırmanız sizin elinizde!

  Savaş
  Oyunda savaş ilan etme yetkisi ülke başkanlarında. TSK emirlerine göre savaşabilir, ülke değiştirip yurtdışında müttefiklerinize yardım edebilirsiniz. Ya da dilerseniz Türk ordusuyla birlikte operasyonlara katılma şansınız da var.

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 9:05 am