Kral Forumrel="publisher"

  Microsoft'tan ücretsiz teleskop

  Paylaş


  Karizma Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 01/01/70

  Microsoft'tan ücretsiz teleskop

  Mesaj tarafından  Bir C.tesi Mayıs 22, 2010 12:10 pm

  Yazılım devi Microsoft'un büyüleyici ve ücretsiz hizmetiyle tanışın, hikayesini öğrenin, kullanın...

  World Wide Telescope Microsoft için sıradan bir hizmet değil. Bu projenin çok özel ve manevi bir yeri var.

  WWT'nin ilk geliştiricisi Jim Gray Microsoft'un araştırma-bilim bölümünde yer alan bir araştırmacı ve yönetici. Kendisi San Fransisko'dan denize açılmış ve Farallon adalarında kaybolmuş.

  Kendisinden bir daha haber alınamayan Jim Gray'in anısına bu proje ücretsiz olarak kamu kullanımına açılmış. Bilimden, uzaydan ve keşfetmekten hoşlanan herkes için gerçekten de bir hayrat niteliğinde World Wide Telescope ve her şeyin para olmadığının önemli bir hatırlatıcısı.

  Etkileyici...

  Bu projenin en şaşırtıcı yönü sahip olduğu engin kaynaklar. Dünyanın en büyük ve en önemli görsel arşivlerinden edinilen sayısız yüksek kaliteli görüntü sayesinde bu proje görsel bir şölen sunuyor.

  Dev 3D haritada bütün gezegeni görmek mümkün. Sadece gezegen mi? Evrenin uydu görüntüleri, gama ışınları, mikrodalga arkaplan görüntüleri, X-ışınları ve daha fazlası yer alıyor.

  Şaşırtıcı kapsamda bir proje ve kurcaladıkça beklentilerinizin ötesinde derinlikte bilgi sunduğunu göreceksiniz. Her türlü meraklı için keyifli bir tecrübe ama özellikle öğrenciler, bilimsel meraklarını körüklemek için mutlaka bu uygulamayı denemeli. Bayat ve kuru değil, taze, renkli ve canlı...  Google Sky yanında sönük kalıyor

  Bu projenin önemli bir yanı ve tavsiye etme sebebimiz de içerisindeki dersler.

  Meşhur astronomların derslerini ve konferanslarını dinlemek için dünyayı gezemeyebilirsiniz ama bu bilgi hazinelerine WWT'den erişebilirsiniz.

  Kendi turunuzu oluşturabilme imkanını sunması da özellikle meraklı ve heyecanlı öğretmenler için çok güzel bir özellik. Öğrencilerinizi kendiniz de tura çıkartabilirsiniz.

   Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 7:28 am