Kral Forumrel="publisher"

  Internet Explorer'da açık!

  Paylaş


  Karizma Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 01/01/70

  Internet Explorer'da açık!

  Mesaj tarafından  Bir C.tesi Mayıs 22, 2010 12:11 pm

  Microsoft firması, bilişim korsanlarının, web tarayıcısı Internet Explorer'ın eski sürümlerinde yeni ortaya çıkan bir açıktan yararlanarak saldırılar düzenlediklerini bildirdi.

  Şirket merkezinden yapılan açıklamada, Internet explorer'ın IE6 ve IE7 sürümlerinde yeni belirlenen bu açığın bilgisayar korsanlarının saldırılar düzenlemesine olanak sağladığı belirtilerek, ''Bu açığı kullanarak siber saldırılar düzenlediği yolunda bilgiler aldık. Bu tehdidi izlemeyi sürdürüyoruz ve durumda değişiklik olursa yeni bir açıklama yapacağız'' denildi.
  Bilişim korsanlarının bilgisayarların uzaktan kontrolünü ele geçirmek için bu açıktan faydalanabilecekleri uyarısında bulunan Microsoft, yeni sürüm IE8 ve daha eskisi IE5'in bu sorundan etkilenmediğini bildirdi.
  Microsoft, iki ay önce de IE6'da ortaya çıkan ve korsanların özellikle Google'a yönelik siber saldırılarda bulundukları bir açık nedeniyle uyarı yayınlamak zorunda kalmıştı.
  Haber Yorumları (12)
  Kod:
  [quote]
   
  firefox diyosunuzda 4 adet eklentiyle 3 saat kullanımdan sonra 1,5gb ram yiyen bir tarayıcıdan bahsediyorsunuz. kesinlikle en iyi tarayıcı internet explorer.hem hızlı, hem performanslı, hemde web sitelerini en düzgün internet explorer gösteriyor...
   
  Misafir  10 Mart 2010 17:48
   
   
  eski sürümde yeni açık ortaya çıkmaz. varsa zaten vardır ya da kendileri açmıştır. firefox ve operayı herkese tavsiye ediyorum.
   
  Misafir  10 Mart 2010 10:11
   
   
  arkadaşlar yanlış düşünüyorsunuz. ..microsoft ie8 almaları için insnalara bu tarz şeyler şöylüyorki,panikliyip ie8 e daha çabuk gecebilesiniz. .amerikan devleti dünyadaki tüm bilgisayalarda ne olup bittigini bilmek istiyor(hangi devlet bilmek istemezki)her seferindede yeni yazılımlar çıkarıyor.
   
  Misafir  10 Mart 2010 09:16
   
   
  kullanmayın şu tarayıcıyı. firefox en güzeli. virüs bulaştırmıyor. mis gibi. eklentileriyle birlikte internette oldukça rahat ve kendinizi güvende hissederek gezinti yapabilirsiniz.
   
  Misafir  10 Mart 2010 09:02
   
   
  ne kadar boş bir haber. açık ne, kim nasıl yapıyor, sonuçları nedir..vs...uyduruk bir haber oldugu hemen kendini belli ediyor. reklam kokan hareket bunlar
   
  Misafir  10 Mart 2010 08:53 [/quote]

   Forum Saati Ptsi Ara. 17, 2018 7:49 am