Kral Forumrel="publisher"

  ADNAN OKTAR'IN HAYATI ve ESERLERİ

  Paylaş


  Karizma Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 01/01/70

  ADNAN OKTAR'IN HAYATI ve ESERLERİ

  Mesaj tarafından  Bir Paz Nis. 04, 2010 6:48 am

  ADNAN OKTAR'IN HAYATI ve ESERLERİ  Ağustos 2007

  1956 yılında Ankara'da doğan Adnan Oktar, Harun Yahya müstear ismi ile kitaplarını yazmaktadır. Hayatını tamamen Yüce Allah'ın varlığını ve birliğini insanlara anlatmaya, Kuran ahlakını yaymaya, materyalist ve ateist ideolojileri fikren mağlup etmeye, gerçek ******çülüğü yayıp Devlet'in bekasını ve milletin bütünlüğünü savunmaya adamış dünya çapında tanınan bir fikir adamıdır. Üniversite yıllarından başlayarak, hayatının her döneminde, bu kutlu amaca hizmet vermiş ve hiçbir zaman zorluklar karşısında yılmamıştır. Bugün, hala büyük bir sabır ve kararlılık göstererek, materyalist, Darwinist ve bölücü odaklardan gelen tüm baskılara karşın fikri mücadelesini devam ettirmektedir.

  Aşağıda, Adnan Oktar'ın özet biyografisini okuyabilirsiniz:

  Seyyid olan Sayın Adnan Oktar'ın aile büyükleri Hülagü fitnesi sırasında Kafkasya'ya göç etmiş, daha sonra Osmanlı-Rus Savaşları ve Rus-Kafkas savaşları esnasında Osmanlı'ya sığınıp, Ankara Bala'ya yerleşmişlerdir.

  Sayın Adnan Oktar'ın dedesi Ömer Bey'in dedesi Beslen Arslan Kasayev'in kökeni Nogay Hanlığı'na dayanmaktadır. Beslen Arslan Kasayev'in ailesi Arslanoğulları olarak da tanınmaktadır. Arslanoğulları, 1827 yılında Kafkas Valiliği için hazırlanan bir belgede adı geçen 21 seyyid ailesinden biridir.

  Sayın Adnan Oktar 1956 yılında Ankara'da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar Ankara'da yaşadı. İslam ahlakına olan bağlılığı lise yılları boyunca çok güçlendi. Bu dönemde büyük İslam alimlerinin hemen tüm eserlerini okuyarak, İslam hakkında derin bilgi edindi. Yine bu yıllarda, İslam ahlakını tüm insanlara anlatmaya ve onları doğruya ve güzele davet etmeye karar verdi.

  1979 yılında, binlerce kişi arasından üçüncülükle girdiği Mimar Sinan Üniversitesi'nde eğitimine devam etmek üzere İstanbul'a taşındı. Sanatı, Allah'ın üstün yaratışının bir tecellisi olarak gören Sayın Oktar, resim yapma konusunda çocukluğundan beri yetenekliydi ve zaman zaman sürrealist tablolar yapardı. Arkadaşlarına hediye olarak verdiği çok sayıda tablosu bulunmaktadır. Ayrıca, Allah'ın sanatının birer tecellisi olarak gördüğü hayvanlara, bitkilere ve çiçeklere de özel ilgisi bulunan Sayın Adnan Oktar'ın, bahçe bakımı, iç mimari ve dekorasyon, ilgilendiği alanlar arasındadır.

  MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ YILLARI  Nisan 2007

  Sayın Adnan Oktar Mimar Sinan Üniversitesi'ne girdiği dönemde üniversite, çeşitli illegal Marksist-komünist organizasyonların etkisi altındaydı. Hem akademisyenler hem fakülte görevlileri hem de öğrenciler arasında saldırgan ateist ve materyalist akımlar hakimdi. Hatta, öğretim üyelerinin bir kısmı, derslerinde konuyla bağlantısız olmasına rağmen hemen her fırsatta materyalist felsefe ve Darwinizm'in propagandasını yapıyorlardı.

  Sayın Adnan Oktar, dini ve ahlaki değerlerin saygı görmediği ve neredeyse bütünüyle reddedildiği, materyalist görüşün kontrolündeki bu ortamda, çevresindeki insanlara Darwinizm'in geçersizliğini, Allah'ın varlığını ve birliğini anlatmaya başladı. Üniversitenin bitişiğindeki Molla Camii'nde açıkça namaz kılan tek kişiydi.  Yazar Harun Yahya (Adnan Oktar) Hakkında...


  DARWİNİZM'İ ÇÖKERTEN İLK KİTAPÇIK  İşte bu amaçla Sayın Adnan Oktar, öncelikli olarak yüz yılı aşkın bir zamandır insanları etkisi altına alan ve onları din ahlakını yaşamaktan uzaklaştıran bu aldatmacanın geçersizliğini ispatlama konusundaki çalışmaları üzerine yoğunlaştı. Oktar, sözde bilim adına ortaya çıkan Darwinizm'in gerçek yüzünü ortaya koymanın en etkili yolunun yine bilimin kendisi olduğunu düşünüyordu. Bu anlayışla, geniş çaplı araştırma ve çalışmalarının bir özeti olan Evrim Teorisi isimli bir kitapçık çıkardı. Bu kitapçığın tüm masraflarını ailesinden kalan gayri menkulleri satarak kendisi karşıladı. Ardından, bu kitapçığı üniversite öğrencilerine bedava olarak dağıtmaya başladı.


  Ağustos 2005  Bu kitapçık, evrim teorisinin hiçbir bilimsel değeri olmadığını ve bir aldatmacadan ibaret olduğunu gösteren kapsamlı bir çalışmaydı. Bu çalışmayı okuyan ve Sayın Adnan Oktar'la konuşan birçok kişi evrim teorisinin bilimsel bir geçerliliği olmadığını açıkça anlıyordu. Sonuç olarak, hiçbir canlının tesadüfler sonucu var olamayacağı, kainatı ve içindeki tüm canlıları Yüce Allah'ın yarattığı bilimsel, açık ve anlaşılır bir üslupla ispat ediliyordu. Yine de, materyalist düşünceye körü körüne bağlı bazı öğrenciler -gerçeği net olarak görmelerine rağmen- inkardaki kararlılıklarını açıkça ifade ediyorlardı.

  Dahası üniversitedeki bazı militan öğrenciler, faaliyetlerini durdurmadığı takdirde hayatını riske atacağını söyleyerek Sayın Oktar'ı açıkça tehdit ediyorlardı. Tüm bu baskı ve tehditler, Sayın Oktar'ın Allah'a olan bağlılığını ve kararlığını daha da artırdı. Materyalist ve ateist çevrelerin sert reaksiyonları ve endişeleri Sayın Adnan Oktar'ın doğru yolda olduğunun en önemli delillerinden biriydi.

  Terörün hüküm sürdüğü, ateist ve materyalist akımların hakimiyeti altındaki bir üniversitede dindar bir insanın istediği şekilde fikrini anlatması ve inançlarını savunması şüphesiz son derece zordu. O yıllarda Türkiye'de pek çok genç insan, ideolojik gerilimler yüzünden acımasızca katledilmekteydi. Bu şartlar altında Sayın Adnan Oktar, Allah'ın varlığını, birliğini ve Kuran'ın doğruluğunu açıkça tebliğ ediyordu. Hiç kimsenin inançlarını açıklamaya dahi cesaret edemediği bir okulda, karşılaştığı tepkiler ve tehditlerden asla yılmadan, düzenli olarak Molla Camii'ne giderek namaz kılmaya devam ediyordu.


  MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ'NDE DİN

  AHLAKININ YAYILMAYA BAŞLAMASI


  Sayın Adnan Oktar Mimar Sinan Üniversitesi'nde İslam ahlakını anlatmaya başladığında yalnızdı. Üç yıldan fazla bir süre görüşlerini destekleyen kimse olmadı. Ancak bu durum onun kararlılığını değiştirmedi. Tek dostunun Allah olduğunu biliyor ve tüm bunları sadece Allah'ın rızasını kazanmak için yapıyordu.


  Tüm zamanını, enerjisini ve imkanlarını sadece tek bir amaca vakfetti: Allah'ın rızasını, rahmetini ve cennetini kazanabilmek ve din ahlakını tüm insanlığa anlatmak...

  1982 yılında, ilk kez, yine Mimar Sinan Üniversitesi'nde okuyan birkaç genç, Sayın Adnan Oktar'ı fikri mücadelesinde onun yanında yer almaya karar verdiler. Aradan aylar, yıllar geçtikçe, bu fikirleri benimseyen gençlerin sayısı arttı. Adnan Oktar'ın bu gençlerle yaptığı sohbetlerin konuları arasında vatan ve millet sevgisi, büyük önder ******'ün izinde yürümenin önemi, yaratılışın delilleri, Peygamber Efendimiz (sav)'in örnek ahlakı, Kuran'da Rabbimiz'in bildirdiği ahlaki değerler ve materyalizmin, ateizmin ve Darwinizm'in geçersizliği yer alıyordu. Bu dönemde ve bundan sonraki hayatı boyunca da Sayın Adnan Oktar pek çok insanın iman etmesine ve din ahlakına uygun yaşamasına vesile oldu.  SAYIN ADNAN OKTAR'IN KİTAP ÇALIŞMALARI

  Oktar, 1991'den sonra bütün zamanını kitapları üzerinde çalışmaya ayırdı. Tüm vaktini evinde geçirdi.

  Harun Yahya, müstear ismiyle, birbirinden değerli 300'e yakın kitap yazdı. Bu kitaplar 60'dan fazla dile çevrildi. Bu eserlerden faydalanılarak 200'ü Türkçe, toplam 43 dilde 550 internet sitesi hazırlandı. Bu siteleri aylık ortalama 4 milyondan fazla kişi ziyaret etmektedir. Yine bu eserlerden faydalanılarak hazırlanan görsel belgeseller dünyanın pek çok farklı ülkesinde 100'den fazla televizyon kanalında düzenli olarak yayınlanmaktadır. Sayın Oktar'ın özellikle Darwinizm'i bilimsel olarak çürüten eserleri, dünya çapında bilim dünyasında büyük yankı uyandırdı. Evrimci yayınlarıyla tanınan New Scientist dergisinin 22 Nisan 2000 tarihli sayısındaki ifadeyle evrim teorisinin yanlışlığının ve yaratılış gerçeğinin anlatılması konusunda Sayın Oktar "uluslararası bir kahraman" haline geldi. Sayın Oktar'ın materyalizm ve Darwinizm'e karşı verdiği fikri mücadele sık sık National Geographic, Science, New Scientist, NSCE Reports gibi çoğunluğu evrimci olan yabancı yayın organlarında da gündeme getirildi. Örneğin National Geographic dergisinin Kasım 2004 tarihli İngilizce ve Almanca baskılarında, Sayın Adnan Oktar'ın, Yaratılış Gerçeği ile ilgili çalışmalarından bahsedilmiş, Evrim Aldatmacası adlı kitabından şöyle bir alıntıya yer verilmiştir: "Bu teori, dünya sistemini yönlendiren güçler tarafından bizlere empoze edilmeye çalışılan bir aldatmacadan başka birşey değildir."

  Adnan Oktar'ın eserleri Hindistan'dan Amerika'ya, İngiltere'den Endonezya'ya, Polonya'dan Bosna'ya, İspanya'dan Brezilya'ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde beğeniyle okunmaktadır. İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Urduca, Çince, Arapça, Arnavutça, Rusça, Boşnakça, Uygurca, Endonezyaca, Azerice, Bengolice, Bulgarca, Danimarkaca, Lehçe, Malezyaca, Portekizce, Sırpça, Hollandaca, İbranice, Macarca, Fince, Farsça, Hausa, Dhivehi dili, Hindice, İsveççe, Japonca, Kırgızca, Kishwahili, Malayalam, Norveççe, Romence, Tamil, Telagu, Thai dili gibi hemen her dile çevrilen eserler yurtdışında geniş bir okuyucu kitlesi tarafından takip edilmektedir.

  Dünyanın dört bir yanında olağanüstü takdir toplayan bu eserler pek çok insanın iman etmesine, pek çoğunun da imanında derinleşmesine vesile olmaktadır. Kitapları okuyan, inceleyen her kişi, bu derin farklılığın ve faydanın, eserlerdeki hikmetli, akılcı, kolay anlaşılır ve samimi üslubun farkına varmaktadır. Bu eserler süratli etki, kesin netice, itiraz edilemezlik, çürütülemezlik özellikleri taşımaktadır. Eserlerin her birinde hiç kimsenin reddedemeyeceği, samimi, açık, ispatlı bir anlatım vardır. Kuşkusuz bu özellikler, Allah'ın nasip ettiği bir hikmet ve anlatım çarpıcılığından kaynaklanmaktadır.


  HARUN YAHYA'NIN ESERLERİNİN VESİLE OLMASIYLA

  İMAN EDENLER VE İMANİ BAĞLILIĞI GÜÇLENENLER

  Harun Yahya’nın çalışmalarının dünya çapındaki etkisini gözler önüne seren en önemli hususlardan biri de, bu çalışmalar vesilesiyle iman eden veya imanı güçlenen çok fazla sayıda insan olmasıdır. Bununla ilgili olarak pek çok okur mektubu ve mesajı ulaşmaktadır. Burada sadece az bir kısmına yer verdiğimiz bu mesajlar, Harun Yahya’nın eserlerinin oluşturduğu büyük etkinin sadece birkaç örneğidir.
  Sizin Rusça her kitabınızı okuyorum. Sibirya'da yaşıyorum. Eşim Rus. Sizin kitaplarınızın ve Kuran'ın yardımıyla din olarak kendine Müslümanlığı seçti. Dinimizi Kuran ayetleriyle açıklayıp bize doğru yolu gösteren, böyle güzel bir insan olduğu için çok mutluyum. Allah çabalarınızı artırsın ve insanlığa çok daha etkili kılsın.

  Mohammad Arif – Riyad
  --------------------------------------------------------------------------------


  Müslüman olarak imanım her zaman kitaplarınız sayesinde güçlendi. Allah sizi ödüllendirsin. Öğrendiklerimi milyonlarca İngilizce bilmeyen Müslüman kardeşlerimle paylaşmak istiyorum. Bu yüzden sizden çalışmalarınızı Hausa diline çevirmek için izin istiyorum. Bir avukatım ve izninize ihtiyacım var. Selamlar...

  Nuraddeen Ayagi - Nijerya
  --------------------------------------------------------------------------------


  Selam. Ben Kosova'dan bir Müslümanım. Daha önceki hayatımın nasıl olduğu önemli değil. Ama Harun Yahya'nın kitapları sayesinde kendimi "daha da fazla" Müslüman hissediyorum. Bu şekilde düzenli olarak namaz kılmaya başladım. Daha önce düzenli olarak namaz kılmıyordum. Karanlığa doğru giderken kendimi daha doğruya giderken görüyorum. Harun Yahya'nın kitapları sayesinde artık dünyayı çok farklı görüyorum. Allah'ın yardımıyla kitabın İngilizce'den Arnavutça'ya tercümesini yapıyorum. Size göndereceğim, böylece Arnavutluk’tan okuyucular faydalanabilirler. Size herşeyin en iyisini dilerim.

  Ali Avdiu - Kosova
  --------------------------------------------------------------------------------


  Harun Yahya'nın bazı kitaplarının tercümesini bizzat tamamladıktan sonra imanımın kuvvetlendiğini hissettim ve kendimi Harun Yahya gibi Allah'a adamak için söz verdim. İnşaAllah birkaç yıl içinde Türkiye'deki toplumda nasıl değişiklikler olduysa, Harun Yahya eserleri Tayland'da da bir değişiklik yaratacak.

  Zaki - Tayland
  --------------------------------------------------------------------------------


  Merhabalar, İslam dinine yeni döndüm, Allah'a şükürler olsun. Bunda Sayın Yahya'nın çalışmalarının payı çok büyük. Bu nedenle minnettarlığımı iletmek isterim... Harun Yahya'nın açıkladığı konular vesilesiyle kazandığım netlik sayesinde şaşkınlık içindeyim, ki bu konuda milyarlarca insanın kafası karışık durumda... Zamanınız için teşekkür ederim.

  Tom Malies
  --------------------------------------------------------------------------------


  Şimdi Evrim Teorisinin Çöküşü'nü okudum ve harika. Düşündüğüm her soru (lisede biyoloji dersinde okuduğum konularla ilgili kafama takılan) ve cevabını bulamadığım sorular cevaplandı. En belirgini bakterilerin antibiyotiklere karşı bağışıklık kazanması. Bu kitabı bu kadar açık ve ücretsiz yaptığınız için çok teşekkürler. Bu çalışma sayesinde Allah'a olan inancım çok daha kuvvetlendi.

  Christopher
  --------------------------------------------------------------------------------


  Bu güzel bir internet sitesi. MaşaAllah. Çalışmalarınız bana çok faydalı oldu. Özellikle de Dünya Hayatının Gerçeği adlı kitabınız. Bana Allah'a bağlanmam konusunda ilham verdi. Bence videolar, kasetler ve kitaplar hazırlayıp bunları ücretsiz olarak sunmanız çok asil bir davranış. Birçok kişi Allah'a daha fazla yakınlaşmak istiyor, ama bu bilgiye ulaşmaya paraları yetmiyordu. Allah sizi yaptıklarınıza karşılık olmak üzere fazla fazla ödüllendirsin. Size, İslam'ı dünyanın her köşesine yaymak için güç ve yetenek vermeyi sürdürsün.

  Sr. Rahmah - Nijerya
  --------------------------------------------------------------------------------


  Çalışmalarınızın büyük bir kısmını okudum ve bunlara şahit oldum. Yıllardır doğruyu arıyordum, ama bulmayı başaramamıştım... Birçok insan birçok şey söyledi, ama hiçbiri bir anlam ifade etmedi. Ama sizin kitaplarınız ve makaleleriniz çok fazla şey ifade etti... Size ve sizinle birlikte çalışan kişilere teşekkür etmek istiyorum... Bize göremediğimiz, ama aslında var olan şeyleri gösterdikleri için... Dinim için yaptığınız herşey için teşekkürler. Allah sizi korusun, sizi ve hepimizi sadıklardan kılsın. Hepimiz Kuran'ın ışığını görelim ve İslam dünyayı yönetsin.

  Sardar Umair Ali Khan Saddozai - Pakistan
  --------------------------------------------------------------------------------


  Selam, size ilk kez yazmaktan ve size her konuda yardım etmek istediğimi bildirmekten mutluluk duyuyorum. Bunu yapmak istememin nedeni kişisel olarak Harun Yahya'nın eserlerinden çok fazla istifade etmiş olmamdır. Şu ana kadar 30'dan fazla kitabınızı bilgisayarıma yükledim. Onları sürekli olarak ve severek okuyorum. Benim Allah'a olan imanım üzerinde çok büyük etkileri oldu. Kuran ve sünnet hakkında çok fazla bilgim olmasına, İslami halk konuşmalarına katılmama rağmen, beş vakit namazlarımı yaptığım şeye inandığım için yapmıyordum. Ama Allah'ın bana bir gün gerçekleri göstereceğini umuyordum. Darwinistlerin ortaya attığı varsayımlar kafamı çok karıştırmıştı ve ikileme düşmüştüm. Ama şimdi, Allah'ın rahmeti sayesinde, Harun Yahya'nın kitaplarıyla Allah'a olan güçlü ve tam imanımı geriye kazanmayı başardım. Bunun ardından aklımdaki boş, birbiriyle çelişen iddiaları bir kenara attım. Bundan sonra benim ahlaki yükümlülüğüm başkalarının da bunlardan istifade etmelerini sağlamak ve onların Yaratıcımız olan Allah ile içten bir bağ kurmalarına vesile olmak. İlk teşebbüs olarak Nijerya Öğrenciler Birliği Başkanı ile irtibat kuracağım ve bu kitapları ülke genelindeki liselerdeki öğrencilere tanıtma ve duyurma konusunda bana nasıl yardımcı olabileceğine bakacağım. Bence bu iyi bir başlangıç olacaktır. Bundan başka Nijerya'da konuşulan birçok dile çeviri yapabilecek çok sayıda arkadaşım var. Bunda bir sorun olmayacaktır.

  Musa Dayyib Harun - Nijerya
  --------------------------------------------------------------------------------


  Selam, siteniz evrenin Yaratıcısı olan Allah'la olan bağlantımın kurulmasına yardımcı oldu ve imanımı pekiştirdi ve hayatın gerçeğini anlamamı sağladı. Yüce Allah sizi bu çalışmalarınızdan dolayı nimetlendirsin.

  Adam Elder - ABD
  --------------------------------------------------------------------------------


  Arkadaşlarım dahil, bizler 2 ay öncesine kadar çok günahkar insanlardık. Hep nefislerimize yeniliyorduk. Ama bir gün Harun Yahya'nın sitesine denk geldim ve araştırdım, hatta Türkiye'den VCD'lerini ısmarladım ve arkadaşlarımla beraber izledik. Hepimiz yanlış yaptığımızı anladık. Ve sonuç, Cenab-ı Allah kalplerimize ışık serpti. Bizler de herşeye tevbe edip bundan sonrası için sadece Allah'a kul olabilmek icin yaşayacağımıza karar verdik.

  İsviçre
  --------------------------------------------------------------------------------


  Selam Sevgili Harun Yahya. Lütfen bu mesajımızı kardeşim Harun Yahya'ya iletin. Teşekkürler. Çalışmalarınız ve eserlerinizi gerçekten takdir ediyorum ve bedava olarak yükleme fırsatı verdiğiniz filmleri seyretmeyi çok seviyorum. Allah tüm çabalarınız için sizi ödüllendirsin ve size cennetini versin. Sadece sizin için değil, eserleriniz konusunda size yardımcı olan herkes için dua ediyorum. Fark edeceğiniz gibi ben zaten bir Müslümanım ve eserlerinizin benim üzerimde çok fazla etkisi oldu. Allah'ın Yüceliğine ve Dünya'nın yaratılışındaki kusursuzluğa olan imanımı güçlendirdiler. Kitaplarınız çok özlü ve kolay anlaşılabilir bilgi ile dolu. MaşaAllah.

  Bilal Chbib - Almanya
  --------------------------------------------------------------------------------


  Allah'ın rahmeti üzerinize olsun. Arnavutluk'ta yaşıyorum. İnternet siteniz sayesinde eserlerinizle tanıştım. Bu eserler benim dünyamı değiştiriyor. Gerçekten çok ilgi çekiciler ve gerçekçiler. Beni etkileyen Kuran'ın ışığı ile ilham bulmuş yaşamın farklı yönlerine olan yaklaşımınız. Bize şimdiye kadar bilmediğimiz çok fazla şey öğrettiniz ve gerçek imanı daha iyi anlamamızı sağladınız. Kuran'ı uygulamamıza yardımcı oldunuz. Çalışmanız gerçekten muhteşem ve sizi bu konuda teşvik etmek istiyorum. Allah size tüm nimetlerini bağışlasın ve doğru yoluna sizi iletsin.
  Sizin çalışmalarınız, şimdiye kadar rastladığım kaynaklar içerisinde bana ve tüm Arnavutluk’taki insanlara Allah'ı tanımak ve O'nun büyüklüğünü kavramak için en büyük yardımı yapıyor. Belki biliyorsunuzdur Arnavutluk'ta, medya ve televizyon en dejenere ahlaki eğitimi veriyor ve bu da en çok çocukları etkiliyor. Bu alanda bence sizin materyalleriniz olabilecek en uygun çözüm. Bugünlerde internetten yüklediğim çocuklarla ilgili eserlerinizi okuyacağım. Bunları çevirmeyi istiyorum.

  Altin - Arnavutluk
  --------------------------------------------------------------------------------


  Selamun Aleyküm! Harun Yahya'nın eserlerinden bir bölüm okuduğumda ve birkaç videosunu izlediğimde uzun zamandır aradığım gerçeği bulduğumu anladım ve iman ettim. Daha önce Türkler hakkında birtakım önyargılara sahiptim ve onların İslam'ı iyi temsil etmediklerine inanırdım. Ta ki Harun Yahya'yı tanıyana kadar… Harun Yahya imanlı bir Türk. Umarım Allah daha pek çok insanı sizin yolunuza sevk eder. Allah Harun Yahya'ya ve yardımcılarına güç kuvvet versin. Allah inananları korusun. Allah'ın selamı üzerinize olsun.

  Redouan - Almanya
  --------------------------------------------------------------------------------


  Sizin eserlerinizden çok ilham alıyorum. Benim Allah'a olan inancımı büyük ölçüde artırdılar. Eserlerinizin İngilizce olanlarının tümünü satın almak istiyorum. Bunun için bana yol gösterebilir misiniz?

  Shamil Khan - İngiltere  --------------------------------------------------------------------------------


  Tüm Müslüman kardeşlerime selam. Burası, benim farklı düşünmemi ve gerçeği görmemi sağlayan hayranlık uyandırıcı bir sayfa. Yazara böyle bir internet sitesi hazırladığı ve insanların hayatlarını değiştirdiği için teşekkürler. İnşaAllah çok daha fazla insan gerçeği kavrayacaktır. Allah'tan başka İlah yoktur ve Hz. Muhammed (sav) O'nun Elçisidir.

  Noor-nahar Hoque - İngiltere
  --------------------------------------------------------------------------------


  Kardeşimiz Harun Yahya'yı tanımanın bana ne kadar mutluluk verdiğini sizlere anlatamam. Ben Katolik bir aileden geliyorum Elhamdülillah 7 sene evvel Müslüman oldum. Benim gerçeği bulmamda Harun Yahya'nın makalelerinin çok büyük yardımı oldu.

  Jalil Al Biruani - Peru
  --------------------------------------------------------------------------------


  Merhaba. İsmim Amir Afridi. Pakistanlıyım. Eserinizi gördüm ve inanın ki hayatımda ilk defa böyle bir çalışma gördüğüm için gözlerime inanamadım. Televizyonda sadece dolaşırken Indus Vision kanalında sizin programınıza rastladım. Böyle bir çalışmanın İslam için yapılabileceğini tahmin edemezdim. Çünkü bugün gördüğümüz sadece bazı sıkıcı programlar televizyonda ve okumayacağımız kitaplar... Yirmiiki yaşındayım ve okuduklarımdan dolayı iki tane problemim vardı ve artık Hz. İsa'nın yeryüzüne bir daha geri gelmeyeceğine ve her canlının evrim sürecinden geçtiğine inanmaya başlamıştım. Ancak programda sizin internet sitenizi not ettim ve benim konumla ilgili bazı kitapları bilgisayarıma yükledim. Harun Yahya'ya nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Hz. İsa ve Darwinizm konusunda kitaplarını okudum. Beni tam olarak değiştirdiler diyebilirim. Eserleri mükemmel. İlk olarak size ve arkanızdaki ekibe teşekkür ederim. Lütfen bana İslam için ne yapabilirim söyleyin. Ve son olarak lütfen Harun Yahya'ya benden bahsedin. Eserleri ile nasıl bir insanı Müslüman yaptığını anlatın. Bir insan yaptıklarınızın karşılığını veremez sadece Allah verir. Allah sizi korusun. Hayranınız ve köleniz Amir Afridi

  Amir Afridi - Pakistan
  --------------------------------------------------------------------------------


  Muhterem mümin kardeşlerimiz. Rusya'da yaşayan Müslüman kardeşler adına size yürek dolusu selamlar gönderiyoruz.
  Yetmiş yıllık komünizm zulmünden kurtulduktan sonra Rusya'da yaşayan Müslümanlar kendi kimliklerini buldular. İslam'ın ve Müslümanca yaşamanın ne olduğunu anladılar. Ama, imanı kuvvetlendirmek için yeterli bilgiler ve bilge kişiler bulunmadığı için, Rusya Müslümanları çok çileli günler yaşadı. Allah'a hamdu senalar olsun sizin kitaplar Rusça'ya tercüme edildikten sonra, insanlar imanlarını ilmi deliller ışığında kuvvetlendirmeye başladılar. Gayrimüslim kişiler kitaplarınızı okuduktan sonra İslam'ı kabulleniyor, İslam hakkında önyargıları bulunan (etnik) Müslümanlar ise önyargılarının ne kadar yanlış olduğunu anlıyorlar... Allah Celle-Celaluhu sizi bu insanlara bir hidayet vesilesi olarak göndermiş, kitaplarınızın Rusça'ya tercümesi de insanların aydınlanma ve hidayete gelme vesilesi olmuştur. Eserlerinizdeki ihlas ve samimiyet kalbleri aydınlatıyor, yıllarca birikmiş kirleri silip atıyor ve nurlandırıyor. Rusya'da İslam'ı kendine hayat tarzı edinen kişilerin sayısı günden güne artmakta, bunun yanı sıra İslam'ı kendi amaç ve çıkarlarında kullanan kişiler de az değil. Bu yazdıklarımız şikayet mahiyetinde değil, sadece İslam camiasını aydınlatmak maksadıyladır. Rusya'da yaşayan Müslümanlar olarak bizim İslami literatüre ihtiyacımız belki de diğer ülkelerden daha fazladır. Rusça elimizde bulunan literatür ya çok az bilgi içeriyor ya da tercüme hataları bulunmaktadır. Şu an Arap ülkelerinde tahsil görmüş arkadaşlar maddi sıkıntı yüzünden büyük şehirlere göç etmekte, oralarda camilerde ve medreselerde ders vermektedir. Başkırdistan, doğasıyla zengin fakat fakir bir cumhuriyettir. Müslüman camialar maddi sıkıntı yüzünden İslami eğitim verememekte veya yüklenen ağır vergiler yüzünden kısa bir süre içinde kapatılmaktadır. Elimizde bulunan literatürü değerlendirerek insanları aydınlatmaya çalışıyoruz. Ancak hizmetimizi daha canlı tutmak ve daha geniş kitlelere yaymak icin sizden yardımda bulunmanızı rica ediyoruz. Mümkünse bize Rusça tercüme edilmiş eserlerinizden, video ve ses kasetlerinizden göndermenizi istirham ediyoruz. Burada, Turkiye'de eğitim alan Azeri bir din kardeşimiz var ve onun sayesinde bazı Türkçe eserleri okuyup anlamaktayız. Rusça'ya tercüme edilmemiş Türkçe eserlerinizi de gönderirseniz memnun oluruz. Sizden bir daha rica ediyoruz, bizi yanlış anlamayın, bizi anlayışla karşılayın.
  Şimdiden herşey için size derin teşekkürlerimizi ve saygılarımızı bildiriyoruz. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

  Biktashev Ilgız (Abdulhakk) - Rusya
  --------------------------------------------------------------------------------  Burnley, İngiltere'den bu mesajı yazıyorum. Harun Yahya'nın eserleri bana ilham veriyor. Ne var ki bir süre önce doğru yoldan ayrılmıştım. Harun kardeşimizin internet sitesi sayesinde yeniden doğru yola yöneldim. Kendisini şahsen tanımayı ve ona teşekkür etmeyi çok istiyorum. Allah razı olsun.

  Sami - İngiltere  --------------------------------------------------------------------------------


  İslam dinini kabul eden biri olarak bana bu site tavsiye edildi. Bu gerçekten harika bir site ve harika bilgilerle dolu. Harun Yahya, İslam'a dönüş sürecimi kesinlikle çok kolaylaştırdı.

  Joshua Wilson - İngiltere

   Forum Saati Salı Tem. 17, 2018 3:29 pm